היין היוקרתי והמשובח ביותר שמציע היקב, וקרוי על שמו של הכהן הגדול בתקופת דוד המלך. אביתר 2017 EBIATAR יין אדום, קברנה סוביניון, פטי ורדו, ישראל, 14% אלכוהול, כשר למהדרין. ממסך של 60% קברנה סוביניון, 40% פטי ורדו. אביתר הוא גולת הכותרת של יקב אפוד. השם "אביתר" על שמו של הכהן הגדול בימי מלכותו של דוד המלך. צבעו אדום כהה, בעל ארומות עמוקות של פירות יער אדומים ושזיפים מיובשים, טעמו עשיר, מרתק ובשל, ועם זאת מאוזן וקטיפתי. סיומת ארוכה, מרשימה וחושנית. היין מיושן 18 חודשים בחביות חדשות (בלבד) מעץ אלון משובח מיער אלייה שבצרפת. מתאים כמלווה לארוחות עשירות ואירוע חגיגי. מומלץ להגיש בטמפרטורה של 16-18 מעלות.


250 


תיאור מוצר


יקב אפוד EPHOD WINERY

יקב אפוד נוסד בשנת 2015 ע"י איש היין הוותיק והמוערך דוד סויסה. סויסה בעל ניסיון עשיר של שני עשורים בייצור יינות בדרגת "גרן קרו", ביקבים בעלי מוניטין עולמי בחבל בורדו, שבצרפת.

בשנת 2014 עלה דוד לישראל עם משפחתו ועם חזון לייצר יין ישראלי איכותי, תוך יישום שיטות הייצור המסורתיות שרכש במרוצת השנים בבורדו. כצעד ראשון החל דוד לחקור את אזורי גידול היין בישראל על מאפייניהם השונים והייחודיים. לאחר שמצא את האזורים, הכרמים, והאנשים המתאימים, הגשים את חזונו, והקים את יקב אפוד בו מיוצרים יינות המבטאים בצורה האופטימלית את אופיו, ניסיונו ואת הטרואר הישראלי הייחודי.

משמעות השם אפוד מתייחס לפריט הלבוש של הכהן הגדול  "וְעָשׂוּ אֶת הָאֵפֹד זָהָב תְּכֵלֶת וְאַרְגָּמָן תּוֹלַעַת שָׁנִי וְשֵׁשׁ מָשְׁזָר מַעֲשֵׂה חֹשֵׁב" (ספר שמות, פרק כ"ח, פסוק ו').

יקב אפוד מייצר כ- 40,000 בקבוקים בשנה של יינות איכות, בדרגת הכשרות המחמירה ביותר.

ארץ ייצור
ישראל
אחוז אלכוהול
14%
נפח
750 מ"ל